Бібліотека української діаспори ім. Джона МакКейна зібрала в суботу багатьох шанувальників книги. Тут були присутні як працівники бібліотек так і поціновувачі рідкісних видань. А ще були люди, для яких книга ніколи не була експонатом в своїй бібліотеці.Бо на мою особисту думку книга існує для того, щоб ії читали. Вона формує в людині особистість і тому повинна бути доступною для широкого кола всіх бажаючих . Я повністю підтримую думку Олександра Волока, який виступив з ініціотивою цифрувати книжки !!!!!!
Ми багато втратили по-справжньому рідкісних видань тільки тому, що раніше не існувало інтернету і книжки не оцифровували...... Як приклад, пан Олександр приводить вірші Олександра Красносельського. Архитектора, який побудував майже половину Катеринослава - Дніпропетровська, а його іменєм не названа в центрі міста навіть вулиця. І хто знав, що ця людина писала вірші і видала навіть два тома їх. Де вони зараз ??? Хто їх читав і хто на них зростав??????? Ніхто нічого не зна і це як сіль на рану..........
В мене дома дуже багато книжок, але вони НІКОЛИ НЕ ЗБИРАЛИСЬ ДО КОЛЕКЦІЇ. Вони купувались, доставались тільки для читання . В мене збереглись навіть мої перші книжки, видані у середені 50-х років минулого століття. Бо моя матуся привчила брати книжку тільки після того, як я помою ручки. Таким чином, мої чисті ручки зберегли улюбленні з дитинства книжки.
Щодо заходу........ По - перше, низкий уклін автору ідеї та упоряднику першого тому видання Валентину Рибалці - начальнику відділу "Музея спротиву голодомору". Пан Валентин цікаво і інтрігуюче розповів про свою ідею, про те, як ії вдалося реалізувати та про свої плани на майбутнє: продовження випуску альманаху та створення бібліофільського товариства у Дніпрі.
Щира подяка пану Михайлу Кислову та видаництву " Герда". Красна подяка і всім виступаючим та присутнім на цьому дуже цікавому заході. Багато ідей, думок, планів........ І це не може не радувати не дивлячись на війну !!! Дерзаймо !!!!
Немає коментарів:
Дописати коментар