пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

Концерт "Десять життів Біг - бенду"



 Концерт  " Десять життів Біг - бенду"  таки відбувся, хоч чекати його довелося майже два з половиною місяця........... Браво Олексію Мовчану !!!!

       Біг - бенд, як тип оркестру, з'явився на початку 20-х минулого століття, разом з народженням джазу. Спочатку такі колективи грали свінг, пізніше куп - джаз, ф'южн......  Якщо хтось полюбляє суто імпровізацію, то тут їм не дуже сподобається, бо музику для таких ансамблів більш детально аранжували, не залишаючи свободи для солістів. Але тим не менш вже 100 років існують таки ансамблі, які  мають своїх прихільників . 

      Що до нашого вчорашнього концерту.   Перша композиція - джазовий шедевр,написаний Беном Берні та Масео Пінкардом, якої вже  понад 100 років  "Sweet Georgia Brown"  запалила.

           Яскравий авантюрний ведучий Юхим Кляузер, почавши з Пінкарда майже пошагово згадував історію виконань в біг-бендових оркестрах і, прослухавши більш як половину концерту, до мене приходить розуміння  чого джаз - не мій жанр. Моя біда в тому, що музику я з дитинства не слухаю, я ії відчуваю. А відчувати джаз не виходить, тут суто емоційна музика....... Так от, коли почали грати "Song for  M "Якова Цветинського, я миттєво занурилась в його глибину, яка  наповнена різними сенсами, бажаннями, споминами, філософськими категоріями...... Вона як та чашка, що наповнена до країв.  І це, мабудь, єдина композиція, що стоїть особняком в цьому концерті. Але, не забуваймо, це тільки для мене так....

     Я не можу сказати, що була в захваті від японської композиторки Канно Йоко. Я свого часу знайомилась з японською сучасною джазовою музикою і можу сказати, що дзен - буддизм - це та платформа, на якій там все будується і все зростає. У Канно я цього не відчула. Хоча вона дуже відома композиторка, яка працює в поєднанні класичної симфонічної та сучасної електронної музики. І ії грають по всьому світу !!!

     Я не являюсь прихильнецею ZAZ, але добре пам'ятаю ії безсмертне " Je veux"  Те, про що вона співала, вона дійсно бажала. І це відчувалось в кожному звуку. У Анастасії Марченко сильний красивого тембру джазовий голос, але вона не бажала того, про що співала.

Я дякую за цей концерт усім виконавцям!!!!!! Він залишив мене з ціллю ще більш пізнати джаз  !!!  Чи можна його відчувати, в нього занурюватись та подорожувати новими світами, а не тільки слухати.......      



                                              Репетиція в самому розпалі..........



                                Улюблений дніпрянами професійний колектив  Біг-бенд 
                                
                                                   Беззмінний чудовий ведучий  Юхим Кляузер
                                    
                                         Художній керівник та головний диригент Олексій Мовчан 





















                                                                                          


Зворушлива  Анастасія Марченко .






Немає коментарів:

Дописати коментар

Cерія лекцій про місто та ідентичність № 3. Єгор Врадій "Подвійний злочин"; Голокост у Дніпрі та боротьба за пам'ять жертв''.

             Це одна з найцікавіших лекцій, хоча ії тема мені знайома навіть занадто. Слухаючі емоційно - проникливу, не позбавлену інтриги ...