Чесно кажучі, я не пам'ятаю, щоб я слухала концерти, де б лунав гобой і фагот соло. Флейта, саксофон, кларнет, тромбон - так, а фагот і гобой - ні. В складі духових ансамблів, клас викладача Володимира Семеряги, - так, а соло - ні. Але на цьому "безлюдному острові" мені запам'ятались імена Лілії Роздобудько - фагот та Єлизавети Дем'янченко - гобой.
Свого часу, завдяки Лілії я звернула увагу на цей інструмент. Як з'ясувалось, він вміє радіти і страждати не гірше флейти чи кларнету, але, звісно, що потребує професійної гри. На цьому концерті мені сподобався як виконувались Жозеф Буамортьє і Джорж Гершвін. Єгор Водоп'ян, Лілія Роздобудько та Олександр Тішин молодці ! Проникливо !!! І саме на цьому концерті, слухая і відчувая цей інструмент, мені здалось, що на фаготі атмосферно б звучала авангардна музика. Пошукати таку музику - в мене завдання на літо !!!!!.......
Гобой !! У нього, як і у фагота, дуже малий діапазон, а втім сопрановий тембр звука дарує справжню насолоду. Єлізавета Дем'янченко грає не просто ноти, а звуком передає настрій, емоції та думки композитора. Я з задоволенням слухала в ії виконанні Сонату ре мінор для гобоя та струнного оркестру Баха - Марчелло.
Справжнім відкриттям був Марк Волошко !! Він несподівано легко і невимушено зіграв Концерт для гобою Франца Кроммера. На моє глибоке здивування Кроммер прозвучав. Браво !
Я дякую як всім виконавцям, так і, в першу чергу, викладачам: Олександру Тішину та Олександру Мірошнику за їх нелегку працю.
На цей раз чврівна Лада Костенко була ведучою !!!! Дякую щиро !!!!
Лілія Роздобудько та Єгор Водоп'янов за виконанням Сонати Жозефа Буамортьє.
Браво, Марк !!!!!!
Немає коментарів:
Дописати коментар