Як кажуть, країну , епоху та батьків ми не вибираємо. Так це, чи не так я не знаю. З точки зору християнства - начебто так, а з точки зору буддизму - і не зовсім . В усякому разі тільки повна відсутність розуму могла спричинити бажання народитися в СРСР в післявоєнний час під час розквіту соціалізму на одній шостій частині планети...... До чого це я, а до того,що пересічний радянський громадянин практичного нічого не знав як розвивалось мистецтво в Європі і світі у XX столітті. Бо критичний реалізм не в усіх странах переріс у соціалістичний реалізм.......... І смішно, і боляче.
Тоненька книжечка у голубій палітурці " Пікассо", яка була видана Видавництвом іноземної літератури у 1957 році дожила в моїй бібліотеці до сьогодні. Улюбленною картиною була "Поль Пікассо на вислюку" 1923 року. А вже у старших класах " Герника"........ Любов Радянського Союзу до Пікассо пояснюється тим, що художник доволі потужно прокричав, що він є комунист !!!!!! ???????? Цього було досить, навіть коли " Понимание искусства Пикассо затрудняется тем, что на русском языке по этому вопросу имеется очень мало книг и статей. Задача настоящего издания - помочь читателям разобраться в таком сложном и противоречивом явлении современного искусства, каким является творчество Пикассо......." А те, що Пікассо з 1907 році став засновником кубизму, десь з середини 1910 років він сторював роботи в стилі неокласіцизму ( саме це і полюбляли в Союзі), а вже в 20 - і роки став лідером сюрреалізму, це була терра інкогніта ..........
Про ці творчі періоди на тлі особистого життя і була лекція, як завжди дуже цікава, пана Романа Мирошниченка. Хто не бував на таких лекціях навіть не уявляють, як це поринути у світ і відчути світосприймання художника, про якого ти не мав досконалого уявлення.Я обожнюю такі подорожі !!!!!!! Дякую щиро !!!!
Наш лектор - Роман Мирошниченко.
Батько художника.
Його робота.
Французька модель і перша муза Пікассо.
Cупутниця Пабло Пікассо між 1943 - 1953 роками. Від Пікассо мала двох дітей: Клода і Палому.
.
Останній притулок Пабло і Жаклін Пікассо.
Немає коментарів:
Дописати коментар