пʼятниця, 2 травня 2025 р.

Лекція Романа Мирошниченка. Пабло Пікассо '' Мінотавр".

           Як кажуть, країну , епоху та батьків ми не вибираємо. Так це, чи не так я не знаю. З точки зору християнства - начебто так, а з точки зору буддизму  - і не зовсім . В усякому разі тільки повна відсутність розуму могла спричинити бажання народитися в СРСР в післявоєнний час під час розквіту соціалізму на одній шостій частині планети......   До чого це я, а до того,що пересічний радянський громадянин практичного нічого не знав як розвивалось мистецтво  в Європі і світі у XX столітті. Бо критичний реалізм не в усіх странах переріс у соціалістичний реалізм.......... І смішно, і боляче. 

                 Тоненька книжечка у голубій палітурці " Пікассо", яка була видана Видавництвом іноземної літератури у 1957 році дожила в моїй бібліотеці до сьогодні. Улюбленною картиною була  "Поль Пікассо на вислюку" 1923 року. А вже у старших класах " Герника"........                                                  Любов Радянського Союзу до Пікассо пояснюється тим, що художник доволі потужно прокричав, що він є комунист !!!!!! ????????  Цього було досить, навіть коли " Понимание искусства Пикассо затрудняется тем, что на русском языке по этому вопросу имеется очень мало книг и статей. Задача настоящего издания - помочь читателям разобраться в таком сложном и противоречивом явлении современного искусства, каким является творчество Пикассо......." А те, що Пікассо з 1907 році став засновником кубизму, десь з середини 1910 років він сторював роботи в стилі неокласіцизму  ( саме це і полюбляли в Союзі), а вже в 20 - і роки став лідером сюрреалізму, це була терра інкогніта  ..........       

  Про ці творчі періоди на тлі особистого життя і була лекція, як завжди дуже цікава, пана Романа Мирошниченка. Хто не бував на таких лекціях навіть не уявляють, як це поринути у світ і відчути світосприймання художника, про якого ти не мав досконалого уявлення.Я обожнюю такі подорожі !!!!!!!  Дякую щиро !!!!


Наш лектор - Роман Мирошниченко.










           

Батько художника.
Його робота.












Мати художника.
































Улюблені пташки, які згодом перерастуть у голуба миру.....


























Десятого січня 1895 року молодша сестра Пабло - Кончита= Cонсепсьйон померла від дифтерії.
Художник поклявся, якщо Бог дарує життя маленькій сестрі, то він назавжди полишить живопис. Та чуда не вілбулося.........














У 1901 році Пабло Пікассо заприятелював з Максом Жакобом - французьким поетом і художником еврейського походження.
































Сюзанна Блох - оперна співачка, виконавиця  сопранових партій в операх Ріхарда Вагнера.
Французька модель і перша муза Пікассо.







Американська писменниця, яка довгий час жила в Парижі. Вона захоплювалась живописом і в ії квартирі збиралися багато художників того часу. Вона колекціонувала та пропагувала новітнє мистецтво, насамперед кубізм.Збирала роботи Пікассо. Вона не раз називала Пікассо  - одним зі своїх  найближчих друзів.
















Жорж Брак - французький художник, графік, скульптор, сценограф, декоратор. Разом с Пабло Пікассо започаткував кубізм у світовому мистецтві.













У липні 1904 року Гійом познайомився з Пікассо.











Балетна танцівниця українського походження . Артистка балету Дягілєва. Перша дружина Пабло Пікассо, мати їхнього сина  Пауло.

















Cімейне життя з Ольгою у Пікассо не склалося . У 1927 році  Пабло заводить коханку  - 17-річну Марі - Терезу Вольтер.















Дора Маар - французька сюрреалістська  художниця хорватського походження . Модель Пабло Пікассо.











Cупутниця Пабло Пікассо між 1943 - 1953 роками. Від Пікассо мала двох дітей: Клода і Палому.






Позашлюбні діти Пікассо 















Той самий голуб........
 Друга дружина Пікассо, з якою він прожив 11 років аж до смерті художника. Дітей від Пікассо у неї не було. На 60-у році життя у 1986 році вона застрелилася з пістолета. І згідно з заповітом була похована  поруч зі своїм чоловіком  в парку його замку Вовенарг.














Більш всього портретів, ,більше 400, художник створив  саме Жаклін

.























                           Останній притулок Пабло і Жаклін Пікассо.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Cерія лекцій про місто та ідентичність № 3. Єгор Врадій "Подвійний злочин"; Голокост у Дніпрі та боротьба за пам'ять жертв''.

             Це одна з найцікавіших лекцій, хоча ії тема мені знайома навіть занадто. Слухаючі емоційно - проникливу, не позбавлену інтриги ...