субота, 1 березня 2025 р.

Творчий проект Генріха Гіди "Revolutionari " в Академії музики.

 Бетховена грати важко !!!!.......... Бо далеко не кожен виконавець здатен осягнути весь спектр переживань композитора і зануритись в якісь неосяжні глибини його внутрішнього світу.. А тим паче в його сонати - музичні сторінки свого щоденника !!  Для мене вчора, сьогодні і мабудь, вже назавжди единою виконавицею, хто з перших нот змушуює до роздумів, збурюює замислитись над багатьма важливими не вирішеними  проблемами, кого я відчуваю і хто мені допомагає - це Марія Грінберг. Я можу послухати проникливо - емоційного Фазіля Сея, щось оркестрове під орудою теж улюбленного Клауса Мякеля. Але  " розпахнути надра" вміє тільки Марія Грінберг.

          Зараз молодь, як, можливо, і завжди включає в свій репертуар той чи інший твір композитора, не замислюючись чи розуміє він його взагалі, чи ні . Я стільки слухала Бетховена - романтика, що вже з опаскою оглядаюся, коли чую це ім'я. І  я по-справжньому радію, коли виконавець зростає і змінює свого Бетховена. Яскравий приклад  - Людвіг ван Бетховен у виконанні Генріха Гіди в минулому році і зараз. Якщо в минулому році він грався десь близько як  Ференц Ліст, то сьогодні деякі місця вражали глибиною бетховенського мислення. Браво !!!!


Cтосовно Фридеріка Шопена.......... Коли його грає Генріх, враження, що на сцені реінкарнація самого композитора. І для нас усіх загадка як можна у свої 19 так відчувати . Але - факт !!!!

    Cюрпризом, подарунком, відкриттям прозвучав цикл Астероїди Віталія Вишинського..... У мене зоряне небо було під ногами. Я гралася зірками наче  граненими коштовностями у вигляді піщинок на якомусь березі.... Якийсь роздивлялась, якийсь жбурляла..........Цікавий досвіт відчуття цього твору. Дякую Генріху і чудовій ведучий - Наталці Шиліної . 

 Мабудь я буду завжди пам'ятати усі концерти Гіди, бо вони бентежать мою думку, змушують  переосмислювати,  відчувати звук по іншому..........

 






  Я з першим педагогом Генріха - Аллою Анатоліївною  Парсадановою .

Немає коментарів:

Дописати коментар

Cерія лекцій про місто та ідентичність № 3. Єгор Врадій "Подвійний злочин"; Голокост у Дніпрі та боротьба за пам'ять жертв''.

             Це одна з найцікавіших лекцій, хоча ії тема мені знайома навіть занадто. Слухаючі емоційно - проникливу, не позбавлену інтриги ...