вівторок, 4 лютого 2025 р.

Лекція Романа Мирошниченка "Рой Ліхтенштейн: поп арт" в кав'ярні FLOYD.

Джордж Гершвін, музикою якого я мандрувала кілька годин по тому немов би продовжився у іншому представнику тієї  ж країни  - королю поп-арта, американському художнику Рою Ліхтенштейну. Відразу зізнаюсь, що з американським мистецтвом я не знайома, можна сказати - зовсім. Ні композитори, ні художники  не приваблювали мене і я нічого не читала про історію саме американського мистецтва. З дитинства мені знайом  тільки Роквелл Кент і ось сьогодні завдяки російськомовній сторінці на ФБ  Griffon Sisters' Stories я дізналась про ще одного американця - Нормана Роквелла. Ха - ха  !!! Та, мабудь, це не так уж і смішно............. Але мова піде не про Нормана чи Роквелла, а про Роя Ліхтенштейна.

       Під час навчання в Манхеттенській школі для хлопчиків Рой вперше став цікавитися мистецтвом та дізайном як хобі. І це його настільки захопило, що після ії закінчення він переїжджає з Нью - Йорка до Огайо для навчання в місцевому університеті, в якому викладалися курси з мистецтва та давався ступень у галузі образотворчого мистецтва. Закінчивші цей університет він залишився в ньому на посаді викладача. А через кілька років, у 1949, він вже отримує ступень магістра образотворчих мистецтв. А ще через пару років відбулась його перша персональна виставка.........

         Його творчисть - яскравий приклад перетворення високого мистецтва на низьке і як з нього  зробити справжню родзинку на торті. Зараз ця родзинка коштує мільйони............ 

   Можливо це зібралось все в такий кубік Рубіка тому, що перший справжній успіх йому принесли його роботи на теми коміксов та журнальної графіки.........  І він починає серьйозно працювати в стилі поп - арта !!!!!

         Ця лекція була перша, на яку я прийшла послухати про художника, якого я зовсім не знала, навіть ім'я !!! І тому мені було надзвичайно цікаво познайомитись з ним !!!!! Хоча і не вдалося зануритись у зовсім новий для мене Всесвіт, але......... Хто його зна, що буде далі !!! 

   Для тих, хто забажав познайомитись з його роботами у більш кращому дозволі я даю адресу:https://www.wikiart.org/ru/roy-likhtenshteyn. Або тут: https://artchive.ru/exhibitions/6189

     А я щиро дякую пану лектору і запрошую дніпрян  на його лекції в кав'ярні  Флойд.

           




 







До 1940 року Рой Ліхтенштейн остаточно визначився з тим, ким хоче стати у майбутньому , і почав вчитися живопису у Реджинальда Марша в Художній студентській лізі.
  































Родина Роя Ліхтенштейна 









    Флуксус (від лат. Fluxus: течія, текучий) — міжнародний мистецький рух художників, композиторів та дизайнерів 1960-их, якому було притаманне змішування мистецьких засобів та дисциплін. Представники руху проявили найбільшу активність у неодадаїстичній нойз-музиці та візуальному мистецтві, а також літературі, міському плануванні, архітектурі та дизайні. Іншими характерними рисами руху був специфічний гумор і певне відмежування від традиційного мистецтва.



     Як приклад плагіату...........


















     Ось ці  дві роботи " Мазки" - це, мабудь, едине , що відразу сподобалось.............






       Дороті Ліхтенштейн була американським філантропом. Вона була другою дружиною художника                     Роя Ліхтенштейна з 1968 року до його смерті в 1997 році.

      Виставка робіт Роя Ліхтенштейна в Галереї Тейт.

















Немає коментарів:

Дописати коментар

Cерія лекцій про місто та ідентичність № 3. Єгор Врадій "Подвійний злочин"; Голокост у Дніпрі та боротьба за пам'ять жертв''.

             Це одна з найцікавіших лекцій, хоча ії тема мені знайома навіть занадто. Слухаючі емоційно - проникливу, не позбавлену інтриги ...