пʼятниця, 28 лютого 2025 р.

Концерт "Ab imo Pectore." Юхим Ворніческу та Юлія Чорнобай.

    Проект " Ab imo Pektore"= " З глибини серця ", запропонований свого часу  Юлією Володимирівною Житною - це завжди  справжне свято зі  стовідсотковим  відчуттям  радості та незабутніх емоцій. Це завжди глибока емоційна гра, якщо грають студенти і високий професіоналізм, коли грають викладачі !!!!! І за всією тою пишнотою стоять неїмовірні зусілля  та щоденна важка праця, як фізична, так і емоційна........


 
        Відкривав концерт Юхим Ворніческу. І для мене , а я не музикант, було справжнім відкриттям  ім'я французької композиторки  Сесіль Шамінад. Вона неімовірна !!!  В ній  якимось фантастичним чином переплились шопенівська романтична бурхливість з вишуканою шляхетністю Каміла Сен- Санса. Тепер є що найближчими днями слухати . 

Чудово пролунав і Віктор  Косенко. Віктор  Степанович - український композитор  романтик. І його часто грають в дусі Фридеріка Шопена. Хоч насправді Косенко  такий повітряний, ніжний, неімовірно легкий і соняшний. Граючі Етюд № 5  Віктора Косенко, Юхим  чудово відчував різницю між цими двома композиторами і тому  я з задоволенням слухала його.

            Цікава особистість  Юлія Чорнобай. Грати так, щоб кожен звук наповнювався сенсом - мабудь цьому і вчить шановна Юлія Володимирівна. У Юлії це вже починає  формуватися як платформа, на якій потім з'являться свої відчуття композитора... Вона, до речі, як і всі  студенти  Житної, цікава особистість як піаністка, глибока !!!!

            Я завжди з задоволенням  відчуваю гру  як Юлії, так і інших студентів цього педагога. У них є що сказати звуком !!! І це вже не аби які досягнення !!!!!

             Незабутні емоції  підсилювались чудовою ведучою  Наталією Шиліною !! Вона тримала бентежність в нашіх душах. Подяка ій !!

            І  всім учасникам низький уклін !!! Здійснилось !!! Відбулося !!!! До нових зустрічей !!!!!

            




 
























Ведуча Наталка Шиліна !!!!






А це я в очікуванні коцерта забрела до струнніков.........

четвер, 27 лютого 2025 р.

Концерт Марини Березуцької , присвячений Дню української жінки в Академії музики.

        Що об'єднує українців по усій планеті  протягом віків ?  Звісно бандура !!!! Ії зображення сягає XII століття в добу Київської  Русі. 

На день української жінки,який святкується зараз на день народження  Лесі Українки, а не на день, запропанований  Кларою Цеткін, як було раніше, кафедра народних інструментів Дніпровської академії музики провела концерт, який вразив високою культурою як безпосередньо виконанням та  підбором репертуару, так і  організацією самого концерта ..........  Усім глядачам роздавали програму концерту і це так було приємно, бо чомусь цей  вагомий елемент культури  проведення концертів  майже завжди відсутній .

    

      Але  головне те, що в той день в 419  аудіторії панувала справжня  українська шляхетність !!!!! Вишукана майстерність всіх виконавців дарувала відчуття гордості, що я теж належу до цього стародавнього етносу українців. 

      Кирил Стеценко, Віктор Власов, Ігор Поклад, Мирослав Скорик, Оксана Герасименко - імена, які бентежать навіть пересічного слухача, панували в той день на сцені !!!!!!

       "Бразільські дзвіночки"  Персі Фейта продемонстрували те, що бандура однаково буде звучати космічно, яку б музику на неї не грав.

       Справжнім відкриттям було виконання сербської народної пісні " Гусі лебеді " в обробці Світлани Овчарової .

           Низький уклін і красна подяка всім учасникам  !!! Ви були неїмовірні !!!!! Минуло вже кілька днів, а я все ще під владою концерту !!!!!


   Заслужений діяч мистецтв, доктор філософських наук, професор кафедри народних інструментів Дніпровської академії музики Марина Березуцька та ії студенти !!!
 



 







Марина Березуцька виконує Сюїту у 4 частинах  Віктора Власова на сл ова Романа Бродавки "Нелюбимих жінок не буває".








Дует у складі Юлії Кішінської та Поліни Лісняк. 

Ігор Поклад " Коханий"












Олександр Саратський " Коломийка".











Мирослав Скорик " Мелодія" 
 Марина Березуцька ( бандура) та Юлія Гогільчин ( цимбали)









Дует Марина Березуцька та Катерина Нечепаєва виконують " Музику полів" Оксани Герасименко.











Марина Березуцька та Катерина Степаненко. 







      
               А далі уважні та благодарні  слухачі: 


Завідуюча кафедрою народних інструментів, професор  пані Світлана Овчарова.

   








І я .

середа, 26 лютого 2025 р.

Лекція Романа Мирошниченка "Девід Лнч - художник" в кав'ярні FLOYD.

 Кожного разу, повертаючись з лекції пана Романа, я згадую лекції про сучасне мистецтво Олени  Годенко - Наконечної......Cвого часу по ним я вчилась розуміти сучасне мистецтво, і коли замочок відкрився, то прийшло і розуміння сучасної музики. Дивні справи твої, Господі. 

              Остання лекція була присвячена Девіду Лінчу художнику. Хоча розповідати про Лінча художника, не торкаючись його кінематографічної діяльності ,мабудь, найважче.  Лінч - це той кайлас, який осягнути майже неможливо.


     
                      Сюр Лінча  узнаваний відразу. Органічні жорстокі і в той же час комедійні малюнки зроблені примитивно і грубо. Найчастіше вони темнмх кольорів. Те, що Лінч не знав, що робити з кольороми, які були занадто реальними і ,що зовсім дивно , обмежували його, мене якось насторожували. А з іншого боку, вибір кольору - напівсвідомий процес. І тому чим більше чорного, тим мрійливішим він стає. Глибину має тільки чорний колір. Коли в нього увійдеш, не дивлячись на те,що він залишається темним, включається розум і багато речей, що там відбувається стають явними. Таким чином, ви починаєте бачити те, чого боїтесь, або те, що любите. Багато картин містять літери та слова, які на думку митця важливі, щоб змусити нас почати думати і мати відповідь, а що ж там відбувається в цій темряві........

       Звісно, я в цьому дописі дам свої світлини з лекції, але кому цікаво - запрошую на сайт https://www.wikiart.org/ru/david-lynch. На ньому всі  33 картини, що збереглися.


Пан лектор починає свою  захоплюючу розповідь !!!!!


А я починаю уважно слухати........

Девід з братом та сестрою























Девід разом з іншими бойскаутами був присутній на інавгурації президента Джона Кеннеді
Батько його друга, який вчив його малювати.














Улюблений альбом Девіда.
















З дружиною та донькою 











































Виставка його робіт....















З останньою донькою .






                             Останнє побажання людству від Девіда Лінча
              
       
       З початку війни Девід Лінч виступив  на боці України.  

     Красна подяка лектору за чудове знайомство з непересічною особистістю !!!!!!

Концерт клавесинної музики.

             Я не знаю жодної людини, яка б забула цей концерт. Яка б  пішла з нього такою, як і шла на нього...... Авжеж, клавесин -  інстр...